Biznes, E-biznes, Marketing, Reklama

Krówki z nadrukiem kin

Krówki z nadrukiem

Krówki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością podejmowania bardzo intensywnych działań o charakterze marketingowym. Działania te prowadzi się, aby pozyskiwać nowych klientów, ale także aby zatrzymać przy sobie dotychczasowych. Warto tutaj podać przykład przedsiębiorstwa, którego działalność marketingowa może budzić pewne zaskoczenie. Przykładem mogą być kina. Są to duże przedsiębiorstwa, ale jednocześnie muszą się one mierzyć z rosnącą konkurencją i coraz wyższym poziomem usług we wszystkich kinach. Aby pozyskiwać nowych klientów i utrzymać przy sobie dotychczasowych, kina m. in. dystrybuują gadżety reklamowe. Jak może to wyglądać w praktyce?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, dobrze jest posłużyć się przykładem. Mogą nim być m. in. krówki z nadrukiem, które dystrybuuje się ochoczo, ponieważ ludzie bardzo je lubią. Dobry smak jest tutaj decydujący. Ponadto też reklamują i promują kina w sposób bardzo ekspresywny, mając na nadruku najczęściej logo i nazwę danej sieci kin. Oczywiście poza samym logo na nadruku może się pojawiać inna treść, w tym m. in. hasła i slogany reklamowe.

Krówki z nadrukiem są na terenie kin dystrybuowane w najprostszy z możliwych sposobów: poprzez rozdawanie. Mogą być one rozdawane wszystkim, którzy wchodzą na teren danego kina, albo też tym, którzy kupili bilety. Tutaj także może być warunek: krówki mogą być dołączone do biletu konkretnego filmu, w tym przede wszystkim filmu animowanego. Oczywiście kosztami i zyskami takiej akcji dzieli się tutaj z kinem producent lub dystrybutor filmu.

krówki z nadrukiem mogą także być rozdawane poza samym kinem, w tym przede wszystkim w miejscach uczęszczanych regularnie przez dużą liczbę ludzi, jak choćby centra miast, ruchliwe skrzyżowania, centra handlowe, itp. W miejscach takich praktycznie każdy przechodzień to potencjalny klient kina. Jest to zatem działanie, dzięki któremu można pozyskać najwięcej nowych klientów, choć oczywiście w przypadku kin żaden prawie klient nie jest stały: ludzie chodzą do bardzo różnych kin.

Tagi: , ,